עידו שמי BLOOM

היום, חמישי 16.10.14, תיפתח תערוכת פופ-אפ של האמן עידו שמי כחלק מארוע מיני פסטיבל של התדר במתחם  Bloom בתל אביב. התערוכה תוצג במשך יומיים בלבד והינה  הזדמנות להתוודע לעבודתו המופלאה של שמי בפסיפס, הולוגרמה, קופסאות אור, הדפסים ופסלים.

the alchoholist

Ido Shemi, “The Alchoholist”, Stained Glass Mosaic, 120 X 105cm, 2010

snake & dagger

Ido Shemi, “SNAKE & DAGGER, Stained Glass Mosaic, 112 x 93cm, 2009

עידו שמי הוא אמן רב-תחומי הפועל בתוך עולם האמנות ומחוצה לו. מייצבי ענק שלו הוצגו  במוזיאון ישראל, מוזיאון תל אביב, והמוזיאון לאמנות עכשווית בשנגחאי, ופסליו הוזמנו ונרכשו למשחקים האולימפיים בבייג’ין ב-2012. במקביל הוא זכור כמי שהקים וניהל אמנותית את המועדון התל אביבי “דינמו דבש” שאיגד אמנים פלסטיים, מעצבים ומוזיקאים מישראל ואירופה, והפך לסמל ולמרכז של תרבות ואמנות צעירה, חוץ ממסדית.

the boss box

עידו שמי, פסלים למשחקים האולימפיים בבייג’ין 2012

colonel greedy

Ido Shemi, “COLONEL GREEDY”, Mixed Technique, 59 x 85 x 56cm, 2005

יצירתו של שמי בונה איקונות תרבותיות המשקפות את רוח הזמן, בז’אנר הלואו בראו (Low brow) של הפופ-ארט הסוריאליסטי, או במילים פשוטות, כזה שלא מחייב את הצופה לכתוב דוקטורט כדי להבין מה הוא רואה. היא מאופיינת במוטיבים אנושיים אוניברסליים על מנעד רחב שבין רגשות כקנאה או מלנכוליה לבין תמות של חופש בחירה והערך התרבותי של כדורגל. המרחב המנטלי שלהן נע בין תחושה של דחיפות גדולה להומור, ויוצר איזון מתוח והזדהות המאתגרים הפרדות בין גבוה ונמוך, עצוב ושמח, ציני ורומנטי, ילדותי ובוגר, פרוזאי ופיוטי.

THE FREEDOM OF CHICE

Ido Shemi, “THE FREEDOM OF CHOICE”, 3d lenticular hologram, 2010, 60 x 80cm

בעבודותיו מרכיב שמי מרחב אוטופי משלל דימויים ומצבים הלקוחים מעולם תרבותי עשיר, הכולל מרחבים אורבניים של ניו-יורק, תל אביב ולונדון, מסיבות אסיד, תקשורת כתובה ואלקטרונית, תרבות פופולרית על שלל ביטוייה, תרבות רחוב ואלמנטים של תתי-תרבות כמו קעקועים וציורי קלפים.

FLASH

Ido Shemi, “FLASH- (TIME SQURE)”, 3d lenticular hologram, 2010, 60 x 80cm

יצירתו של שמי מציגה את ישראל כקיבוץ חדש בעל מאפיינים יהודיים, חברתיים ועממיים וכחברה המתפרקת ממטעניה השליליים ומצמיחה באירוניה את האפשרויות המשיחיות  והחברתיות המשחררות שלה. בשפה אמנותית מקורית ומובהקת, שמי יוצר גוף עבודה המקפל מוטיבים אישיים עם תיעוד מתמשך וחקירה אובססיבית של דרך חיים, של תרבות ושל תקופה.

הפסיפסים עשויים אבני זכוכית צבעונית, ובולטים בהם הקו העדין והמפותל, הדימוי הנפחי הדימוי והשימוש בטקסט. יחד עם עבודת חיתוך מוקפדת וגימור קפדני הם יוצרים איזון מורכב בין כאב והומור.

hush

Ido Shemi, “HUSH..SH…SH”, Stained Glass Mosaic, 116 x 110cm, 2008

koi vaavoi

Ido Shemi, “Koi Va`avoi”, Stained Glass Mosaic, 125 x 90cm, 2007

סדרת ההולוגרמות שנקראת “תעתועים דמוגרפיים” נעשתה כמחווה נוסטלגית לגלויות הנוף בתלת ממד אשר היו נפוצות בשנות ה-60 וה-70 והיא מציגה סדרה של סיטואציות סוריאליסטיות משעשעות, עולם צבעוני דחוס ורב-שכבתי של הווי עכשווי.

elvis hai

Ido Shemi, “ELVIS IS ALIVE”, Stained Glass Mosaic, 112 x 113cm, 2009

melancholic#2

Ido Shemi, “MELANCHOLIC PIRTE #2”, Stained Glass Mosaic, 96 x 116cm, 2009

פורסם בנוסח דומה במגזין redesign

Advertisements

About hadasyossifon

I am a contemporary art curator and researcher based in Tel Aviv. I collaborate with artists of interdisciplinary media to develop artistic projects and exhibitions within the scope of politics and the world of art.

Your opinion matters

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s